Az EduTech Hungary Zrt. szervezésében másodjára kerül megrendezésre az „Alfáktól omegáig – gyermeknevelésről közérthetően” szakmai műhelykonferencia és családi nap, amely a 0-14 éves korosztály nevelésével és digitális jóllétével foglalkozik.
Balatonfüreden, a BME Tudáscentrumba tartott eseményre szülőket, családokat, pedagógusokat, és a téma iránt érdeklődőket is várjuk. Szombaton szakmai műhelykonferenciát tartunk, a vasárnap pedig a családoké, akik közös programokon vehetnek részt.
Időpont:
2025. március 29-én, szombaton 9:30 és 17:00 között Szakmai Műhelykonferencia
2025. március 30-án, vasárnap 10:00 és 14:00 között Családi nap
A szombati szakmai műhelykonferencia két téma köré rendeződik: az okostelefon-korlátozás hatásaival foglalkozó meetup eredményei az ezt követő plenáris részben kerülnek bemutatásra, ahol a témát egy tudományos kutatás is bemutatja, és az ágazatirányítás is értékeli.
A meetup célja, hogy bemutassa, összegyűjtse és strukturálja az iskolai mobiltelefon-korlátozás első félévének tapasztalatait, tanulságait és jó gyakorlatait. A meetupra 25 résztvevőt hívunk, a veszprémi-balatoni régió környékén működő iskolák szakembereit, minden korosztályt érintő, minden iskolatípust megjelenítő összetétellel.
A konferencián rendezzük meg az Alfától Omegáig Innovációs Fórumot, melynek célja, hogy az ágazatirányítás részére a gyermekek jövőjét érintő ügyeket mutassunk be. A pitch- verseny mellett az EdTech Koalíció digitális gyermekjólléti munkacsoportjának a 0-9 éves korosztály digitális jóllétét érintő ajánlása, iránymutatásai is bemutatásra kerülnek.
Alfáktól Omegáig Innovációs Fórum – Pitchek a gyermekek jövőjéért:
Magyarországon elsőként szervezünk pitch-versenyt a digitális oktatás és gyermekjóllét területén működő vállalkozások és nonprofit szervezetek számára, hogy az ágazatirányítás szereplői előtt mutathassák be projektjeiket.
A vasárnapi családi nap programjának nagy részét a külön-külön termekben található gyerekfoglalkozások, workshopok és interaktív pontok teszik ki. Ezek között a digitális jóllétet érintő, kreatív, mozgásos és egyéb fejlesztő foglalkozások is megtalálhatók.
A programok folyamatosan, egész nap látogathatók, a családok együtt járhatják végig a helyszíneket és tehetik fel kérdéseiket a szakembereknek.
A „színpadon” Simicz Andrea varázslatos mesefoglalkozása után a digitális gyermekjóllété a főszerep: három internetbiztonsággal foglalkozó oktató mutatja be saját és szervezete tevékenységét, majd egy interaktív előadás keretében a szülőknek lehetőségük nyílik az előadókkal beszélgetni, őket kérdezni a gyermekek online biztonságával kapcsolatos kérdésekről.